روش‌هایی برای کنار آمدن با شرایط مهاجرت (بخش دوم)
روش‌هایی برای کنار آمدن با شرایط مهاجرت (بخش دوم)

روش‌هایی برای کنار آمدن با شرایط مهاجرت (بخش دوم)، مهاجرت همیشه سختی‌ها و شیرینی‌های خاص خود را دارد. شما باید علاوه‌ بر انجام اموری مانند تهیه ویزا یا یافتن شغل و محل اقامت جدید، خود را از نظر ذهنی هم آماده کنید. در این مقاله، روش‌هایی برای کنار آمدن با شرایط مهاجرت را توضیح داده ایم. با ما همراه باشید.

۴. با مهاجران و مردم محلی شهر جدید صحبت کنید

سعی کنید پیش از مهاجرت، با کسانی که در شهر یا کشور جدید زندگی می‌کنند، ارتباط برقرار کنید. هرچند تحقیقات آنلاین مفید است، هیچ راهی بهتر از گفت‌وگو با افرادی که در شهر یا کشور جدید زندگی می‌کنند، نیست. این افراد می‌توانند با پاسخ دادن به سؤالاتی که جواب آن‌ها در اینترنت نیست یا با اتصال شما به کارفرمایان یا صاحب‌خانه‌ها به شما کمک کنند تا از استرس دوری کنید. این افراد می‌توانند درباره رویدادهایی که در چند هفته اول سکونت شما در منطقه جدید اتفاق میفتند، توضیح بدهند.

از این راه، با فرهنگ خانه جدید و مردم محلی آنجا آشنا می‌شوید. اگر پیش از مهاجرت فرصتی برای سفر به کشور مقصد داشته باشید، یافتن یک مهاجر محلی یا کسی که شرایطی مانند شرایط شما داشته، ساده خواهد بود. می‌توانید با پیشخدمت یک رستوران، راننده تاکسی یا فروشندگان یک فروشگاه محلی صحبت کنید. اگر فرصت سفری کوتاه را ندارید، شاید کارفرمای جدید بتواند شما را با همکاران جدیدتان آشنا کند. در صورتی که قبلا محل اقامت‌تان را پیدا کرده‌اید نیز می‌توانید با هم‌اتاقی‌های آینده خود به صورت مجازی گفت‌وگو کنید.

۵. برای خود روتین روزمره درست کنید

کمی عادی‌سازی می‌تواند به شما کمک کند تا با زندگی جدید سریع‌تر سازگار شوید. صبح‌ها به باشگاه بروید، عصرها در کلاس زبان شرکت کنید یا برای یادگیری مهارتی جدید اقدام کنید. برنامه‌ریزی برای انجام دادن همه این کارها حتی پیش از مهاجرت به این معناست که می‌دانید از هر روز چه انتظاری دارید.

این کار به شما کمک می‌کند تا در چند هفته اول پراسترس خود آرام بمانید. برنامه‌ریزی فعالانه برای انجام دادن کارهای خاص یا انتخاب برخی سرگرمی‌ها به شما اطمینان می‌دهد که همه این کارها را انجام می‌دهید. زندگی مهاجرتی به‌ویژه در ابتدا ممکن است بسیار طاقت‌فرسا باشد و احتمال دارد که به‌سادگی فعالیت‌هایی را که به لذت و شادی شما کمک می‌کنند از دست بدهید. برنامه‌ریزی و ترتیب دادن جلسات یا رویدادهای خاص به این معناست که کمتر گرفتار شتاب زندگی مهاجران می‌شوید و بیشتر بر استقرار و جاافتادن در مکان جدید تمرکز می‌کنید.

۶. دوستی را به خانه خود دعوت کنید

احتمالا به دوستان خود گفته‌اید که در حال مهاجرت به خارج از کشور هستید اما آیا آن‌ها را به خانه جدید خود دعوت کرده‌اید؟ دانستن اینکه دوستی تعطیلات آخر هفته را با شما می‌گذراند، به شما انگیزه می‌دهد و ممکن است به شما کمک کند تا در ابتدای مهاجرت به هر گونه استرس یا چالشی که با آن مواجه می‌شوید، توجه نکنید.

علاوه‌براین، برنامه‌ریزی برای فعالیت‌هایی که در طول اقامت او انجام می‌دهید، راهی عالی برای شناخت شهر جدید و کشف رستوران‌ها، موزه‌ها، پارک‌ها و سایر مکان‌های گردشگری این شهر خواهد بود. با دعوت از دوستان، به آن‌ها اطمینان خواهید داد که حتی در زندگی جدید نیز آن‌ها را فراموش نخواهید کرد و به دوستی با آن‌ها اهمیت می‌دهید.