سلبریتی‌ها چه کتابی می‌خوانند؟ (بخش دوم)
سلبریتی‌ها چه کتابی می‌خوانند؟ (بخش دوم)

سلبریتی‌ها چه کتابی می‌خوانند؟ (بخش دوم)، در این مقاله به سراغ ویل اسمیت، مدونا، آلبرت انیشتین، جیمز دین، ایلان ماسک و جی کی رولینگ رفته ایم تا ببینیم این افراد چه کتابی مطالعه می کنند. با ما همراه باشید.

ویل اسمیت و مدونا: «کیمیاگر» اثر «پائولو کوئلیو»

ویل اسمیت هم مثل «مدونا»  به این کتاب بسیار علاقه‌مند است. او آن‌قدر به این رمان علاقه دارد که در جایی خودش را کیمیاگر معرفی کرده بود. ویل اسمیت بعد از خواندن این کتاب در یک مصاحبه، با هیجان درباره‌ی کتاب صحبت کرده و گفته زندگی‌اش را وقف این کرده که به مردم نشان دهد اگر تلاش کنند می‌توانند از غیرممکن، ممکن بسازند.

کیمیاگر، رمان مشهور «پائولو کوئلیو» تاکنون به بیشتر زبان‌های زنده‌‌ی دنیا ترجمه شده است. این رمان شرح سفر جوان چوپانی به اسم سانتیگو است که در رویایش محل گنجی را در مصر پیدا می‌کند و با دست‌یابی به آن به سفری طولانی قدم می‌گذارد. این داستان با اقتباس از داستانی در مثنوی معنوی نوشته شده است.

آلبرت انیشتن: «رساله‌ای درباره طبیعت آدمی» اثر «دیوید هیوم»

انیشتین در چندین مصاحبه تأکید کرده که «رساله‌ای درباره طبیعت آدمی» بر روی او  تأثیر بسیاری داشته است. جالب است بدانید انیشتن، درست قبل از نظریه‌ی معروف نسبیتش این کتاب را خوانده است. دیوید هیوم یکی از بزرگ‌ترین فیلسوفان بریتانیایی در مکتب تجربه‌گرایی است. تجربه‌گرایی یکی از گرایش‌های مهم است که در مقابل عقل‌گرایی قرار می‌گیرد. کتاب «رساله‌ای درباره طبیعت آدمی» نوشته «دیوید هیوم»، منتشر شده در سال ۱۷۳۸ بود.

جمیز دین: «شازده کوچولو»

جیمز دین، در ۲۴ سالگی، در یک تصادف جان خود ا از دست داد و همین مرگ غیرمنتظره‌اش از او افسانه‌ای مهم در تاریخ سینما ساخت. او کتاب «شازده کوچولو»را به حدی دوست داشت که همیشه یک جلد از این کتاب را با خود همراه داشت. درباره‌ی محبوبیت فراگیر کتاب «شازده کوچولو» همین بس که از این کتاب تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه به فروش رسیده و به بیش از ۲۵۰ زبان و گویش دنیا ترجمه شده است.

ایلان ماسک: «ارباب حلقه‌ها» اثر «جی.آر.آر. تالکین»

یکی از کتاب‌هایی که ایلان ماسک پیشنهاد خواندنش را به طرفدارانش می‌دهد همین کتاب ارباب حلقه‌هاست. او به نیویورکر گفت : «قهرمانان کتاب‌هایی که من خواندم، همیشه این وظیفه را به دوش خود می‌دیدند که دنیا را نجات دهند.» ارباب حلقه‌ها یکی از شاهکارهای ادبی معاصر در ژانر تخیلی و حماسی است. «جی.آر.آر.تالکین» به‌عنوان خالق این اثر، آن را در بین سال‌های ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۹ در سه جلد به چاپ رساند. «یاران حلقه»، «دو برج» و «بازگشت پادشاه» نام جلدهای این مجموعه‌اند. این مجموعه کتاب در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد و اقتباس‌های سینمایی از آن نیز جزو فیلم‌های مشهور جهانی‌اند.

جی کی رولینگ: «اِما» اثر «جین آستین»

رولینگ نویسنده‌ی رمان‌های محبوب «هری پاتر» اعتراف کرده هرگز قادر نیست روزی نوشته‌ای به‌ آن خوبی که جین آستین نوشته، بنویسد. رولینگ از طرفداران شخصیت «اما» در رمان معروف آستن است و دلیل این علاقه را پرداخت بسیار قوی این شخصیت می‌داند. کتاب با این جمله آغاز می‌شود: «دوشیزه اما وودهاوس دختری زیبا، باهوش و پولدار بیست و یک سال دارد. او در خانه بزرگ اربابی در هارتفیلد، در نزدیکی روستای بزرگ هایبری با پدر پیر و خودبیمارانگارش زندگی می‌کند.» «اما» یکی از آثار مهم نویسنده‌ی مشهور انگلیسی «جین آستن» است. این کتاب در ۱۸۱۵ برای نخستین بار به چاپ رسید و روایتگر داستان زندگی و روزمرگی‌های زنان آن دوران در بریتانیا است.