نکاتی در مورد جنس کفش، مدل و حالت مو که باعث خوشتیپ تر دیدن شدن مردان می شود
نکاتی در مورد جنس کفش، مدل و حالت مو که باعث خوشتیپ تر دیدن شدن مردان می شود

نکاتی در مورد جنس کفش، مدل و حالت مو که باعث خوشتیپ تر دیدن شدن مردان می شود، کفش های چرم نیاز مبرم به واکس دارند، هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ افزایش طول عمر. واکس کفش باعث جذاب تر و آراسته تر دیده شدن مردان می شود. مدل مو، مورد دیگری است که در ظاهر و تیپ مردان موثر است. با ما همراه باشید تا بیشتر با این موارد آشنا شوید.

برای این‌که عمر کفش‌های چرمی‌تان بیشتر باشد، آن‌ها را واکس بزنید:

 واکس زدن علاوه بر این‌که باعث می‌شود ظاهر کفش‌ها تمیز باشد -و ضمنا می‌دانیم که یک آقای خوش استایل را باید از واکس کفش‌هایش شناخت-، برای نگه‌داری کردن از کفش‌های چرمی لازم است. چرم از پوست حیوان تهیه می‌شود و پوست هم احتمال خشک شدن و شکسته شدن دارد به‌ویژه در فصل سرد که جنس چرم زودتر هم خشک می‌شود و در نتیجه فاصله‌ی زمانی واکس زدن متناسب با میزان استفاده شما از کفش، کمتر می‌شود. واکس زدن کفش‌ها را نرم می‌کند فقط باید برای درست واکس زدن به نکاتی توجه کرد:

  • ابتدا توسط پارچه‌ی خشکی گرد و خاک اضافه را پاک کنید و مطئن شوید سطح کفش تمیز است.
  • توسط فرچه یا ابر نرمی واکس را به صورت مورب به کفش‌تان بزنید تا بهتر جذب شود.
  • بهتر است حداقل به اندازی یک روز کفشی را که واکس زده‌اید را نپوشید و صبر کنید تا واکس خوب جذب شده و نرمی آن متعادل‌تر شود.

بگذارید کفش‌های‌تان کمی نفس بکشند:

مداوم پوشیدن کفش‌های چرمی باعث خسته شدن چرم و کم شدن عمرش می‌شوند. بهتر است هرازگاهی کفش‌های‌تان را عوض کنید و به آن‌ها استراحت بدهید. این فاصله، زمان مناسبی برای واکس زدن است و خوب است هرگاه چند روزی کفش را پا نمی‌کنید از قالب کفش هم استفاده کنید. با این کار عمر کفش های‌تان بیشتر خواهد شد.

به آریشگرتان بگویید آخرین بار کِی موهای‌تان را کوتاه کرده است:

آرایشگرتان می‌داند رشد مو چقدر است. وقتی به او زمان آخرین باری که موهای‌تان را کوتاه کرده را بگویید، به‌خوبی می‌تواند اندازه و مدل قبلی کار خود را تصور کند. ضمن این‌که می‌توانید به او بگویید دقیقا می‌خواهید همان اندازه باشد یا نه.‌

مدل موهای‌تان باید به صورت‌تان بیاید:

این که الان چه مدل مویی مد شده، به اندازه‌ی این‌که چه مدل مویی مناسب شماست، اهمیت ندارد. مد روز بودن خوب است به شرطی که آن مد متناسب شما باشد.  پس فرم صورت‌تان را بشناسید و بدانید چه مدل‌هایی متناسب صورت شماست. اگر صورت‌تان گرد است، مدلی برای شما بهتر است که گردی صورت را بشکند و اگر استخوانی‌ست -که خوش به حال‌تان! البته اگر بیش از حد استخوانی و لاغر نباشید- به خاطر فرم مطلوبی که صورت‌تان دارد، آرایشگرهای ماهر خودشان بهترین پیشنهاد را به شما می‌دهند.

حداقل ماهی یک‌بار سلمانی بروید:

ماهی یک‌بار سلمانی رفتن حداقل زمانی است که باید صرف داشتن موهای مرتب کنید. البته چنان‌چه موهایتان کوتاه است زودتر باید به سلمانی بروید. اما اگر موهای بلند دارید می‌توانید یک ماه صبر کنید و به خود زحمت سلمانی رفتن ندهید!