نقد و بررسی اپلیکیشن memrise

نقد و بررسی اپلیکیشن memrise، گوشی‎های هوشمند نقش مهمی را در زندگی ما بازی می‌کنند و کمتر اوقاتی است که همراه‌مان نباشند. اپلیکیشن‌های متعددی وجود دارند که در زمینه‌های مختلف به بخشی جدانشدنی از زندگی ما تبدیل شده‌اند. از اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها گرفته تا اپلیکیشن‌های ویرایش عکس و آموزش. یکی از سرویس‌های آنلاین آموزشی، «ممرایز» (Memrise) است. این سرویس که به‌صورت عمده برای آموزش زبان استفاده می‌شود، بیش از ۱۰۰ زبان را پشتیبانی می‌کند. البته در کنار آموزش زبان، آموزش موضوعات مختلفی مانند هنر، تاریخ، جغرافیا، ریاضی، علوم، تقویت حافظه و غیره نیز در آن وجود دارد. در ادامه با جزییات بیشتری به این اپلیکیشن محبوب خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: نقد و بررسی اپلیکیشن memrise

آیا می توان از رسیدن ایمیل های ارسال شده جلوگیری کرد؟

آیا می توان از رسیدن ایمیل های ارسال شده جلوگیری کرد؟، شاید بارها برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از ارسال یک ایمیل، متوجه شوید که ایمیلی که ارسال کرده‌اید ناقص بوده، یا فایلی را که باید به همراه آن ارسال کنید را فراموش کرده‌اید؛ یا حتی با خود گفته‌اید ای‌کاش ایمیل موردنظر را به مخاطب ارسال نکرده بودم. جیمیل (Gmail) این امکان را به شما می‌دهد که از رسیدن ایمیل‌های ارسال‌شده جلوگیری کنید. خوشبختانه جیمیل فرصتی فراهم کرده که بتوانید ایمیل‌هایی که ارسال می‌کنید را برگردانید و مانع از ارسال آن‌ها شوید. البته ابتدا می‌بایست یک سری تنظیمات را در بخش Settings جیمیل انجام دهید تا بتوانید از این قابلیت مفید بهره‌مند شوید.

ادامه مطلب: آیا می توان از رسیدن ایمیل های ارسال شده جلوگیری کرد؟

نقد و بررسی اپلیکیشن Speedtest

نقد و بررسی اپلیکیشن Speedtest، در حال حاضر شاید یک روز زندگی کردن بدون دسترسی به اینترنت برای بسیاری از ما دشوار باشد. ولی گاهی پایین بودن سرعت اینترنت از این هم آزاردهنده‌تر و دشوارتر به نظر می‌­رسد. ما هزینه‌های زیادی را به ارایه‌کنندگان خدمات اینترنت (ISP) پرداخت می‌کنیم تا از سرعت بالاتری بهره ببریم. ولی آیا درنهایت اینترنت ما واقعا همان سرعتی را دارد که ارایه‌کننده قولش را می‌دهد؟ اگر دوست دارید جواب این سوال را بدانید با ما برای نقد و بررسی اپلیکیشن «اسپیدتست» (Speedtest) همراه باشید.

ادامه مطلب: نقد و بررسی اپلیکیشن Speedtest

کشف یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین گونه های چشم در باکتری ها

کشف یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین گونه های چشم در باکتری ها، خیره شدن به باکتری‌ها از طریق میکروسکوپ پس از سال‌ها بالاخره به یک یافته‌ی مهم منجر شد. محققان با زیرنظر گرفتن سیانوباکترهایی از سرده‌ی Synechocystis، یا همان جلبک‌های سبزآبی، پی بردند که آنها مثل یک چشم عمل می‌کنند و در سطحی بسیار ابتدایی می‌توانند ببینند.

ادامه مطلب: کشف یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین گونه های چشم در باکتری ها

یک گام نزدیکتر به تولید انرژی همجوشی هسته ای

یک گام نزدیکتر به تولید انرژی همجوشی هسته ای، دانشمندان کشور چین موفق شدند در تلاش برای دستیابی به انرژی حاصل از همجوشی هسته‌ای، گاز هیدروژن را به دمای ۵۰ میلیون درجه‌ی سلسیوس برسانند و به مدت ۱۰۲ ثانیه همین دما را حفظ کنند. این میزان حرارت بیش از سه برابر دمای هسته‌ی خورشید است. محققان ادعا می‌کنند که این دستاورد بزرگ، چین را یک قدم جلوتر از کشورهای دیگر قرار می‌دهد و این کشور را به تولید نوعی انرژی خورشیدی پاک و نامحدود نزدیک‌تر می‌کند. تولید انرژی پاک به روش همجوشی هسته‌ای به یکی از دغدغه‌های دانشمندان تبدیل شده است چرا که بیشتر منابع طبیعی زمین با سرعت زیادی کاهش می‌یابند. از طرف دیگر، تولید انرژی از طریق شکافت هسته‌ای معایب خود را دارد و منجر به تولید زباله‌هایی می‌شود که به محیط زیست آسیب می‌زنند.

ادامه مطلب: یک گام نزدیکتر به تولید انرژی همجوشی هسته ای