دوش و چشم شوی ایمنی چیست و چه انواعی دارد؟

دوش و چشم شوی ایمنی چیست و چه انواعی دارد؟، در محیط های شیمیایی، آزمایشگاه ها، اماکن اسیدی و هر نوع مکانی که افراد در آن جا با انواع مواد خطرناک سرو کار داشته باشند، احتمال پاشش مواد خطرناک، برخورد آن ها با پوست یا ورود این مواد به چشم آن ها وجود دارد که هریک از این عوامل می توانند آسیب های جبران ناپذیری به کاربران وارد نمایند؛ در میان تجهیزات ایمنی، برای کمک به جلوگیری از چنین صدماتی می توان از دوش و چشم شوی اضطراری یا ایمنی استفاده کرد؛ به این صورت که در صورت وقوع هریک از موارد فوق، می توان با استفاده از این وسیله، از طریق آب فراوان مواد روی بدن را رقیق کرده و شستشو داد.

ادامه مطلب دوش و چشم شوی ایمنی چیست و چه انواعی دارد؟

لباس ضد حریق چیست و در هنگام خرید آن به چه مواردی باید توجه کرد

لباس ضد حریق چیست و در هنگام خرید آن به چه مواردی باید توجه کرد، لباس های ضد حریق، لباس هایی هستند که از الیاف و مواد خاصی تهیه شده اند. این نوع لباس ها، در برابر آتش مقاوم بوده و مناسب برای آتش نشان ها هستند؛ به طوری که یکی از اجزای مهم لوازم آتش نشانی به حساب می آیند. لباس های ضد حریق، انواع مختلف و ویژگی های متفاوتی دارند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

ادامه مطلب لباس ضد حریق چیست و در هنگام خرید آن به چه مواردی باید توجه کرد

آشنایی با تعدادی از تجهیزات آتش نشانان: جعبه آتش نشانی، شلنگ آتش نشانی و کپسول آتش نشانی

آشنایی با تعدادی از تجهیزات آتش نشانان: جعبه آتش نشانی، شلنگ آتش نشانی و کپسول آتش نشانی، آتش نشانان به منظور خاموش کردن آتش و نجات جان افراد، احتیاج به استفاده از تجهیزات مخصوصی دارند که در این مقاله به برخی از آن ها اشاره نموده ایم. به علت اهمیتی که در استفاده از این وسایل وجود دارد، طراحی و تولید این تجهیزات با حساسیت بالایی انجام می گردد زیرا در صورت بروز هرگونه مشکل در این تجهیزات، امکان نقص عملکرد و در پی آن، ورود آسیب های جبران ناپذیر وجود دارد.

ادامه مطلب آشنایی با تعدادی از تجهیزات آتش نشانان: جعبه آتش نشانی، شلنگ آتش نشانی و کپسول آتش نشانی

لباس آتش نشانان چه ویژگی ها و انواعی دارد؟

لباس آتش نشانان چه ویژگی ها و انواعی دارد؟، در این مطلب قصد داریم به بررسی لباس مخصوص آتش نشانان بپردازیم و شما را با ویژگی ها و انواع این لباس آشنا کنیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

ادامه مطلب لباس آتش نشانان چه ویژگی ها و انواعی دارد؟

ویلچر برقی

ویلچرهای برقی این امکان را به شما می دهند که مثلاً برای سوار شدن به ماشین نیازی به کمک نخواهید داشت، با قابلیت تنظیم ارتفاع، می توانید با سایر افراد هم قد باشید، تا هنگام صحبت اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند. با استفاده از ویلچرهای برقی افراد می توانند کارشان را به راحتی انجام دهند.

ادامه مطلب ویلچر برقی