اصیل ترین غذاهای ایرانی

اصیل ترین غذاهای ایرانی ، با سفر به مناطق مختلف ایران می توانید با غذاهای محلی هر منطقه آشنا شوید. مسافرت فرصتی است تا با مصرف غذاهای محلی ، طعم لذیذ بسیاری از آنها را درک کنید.

البته در حال حاضر به دلیل گسترش ویروس کرونا توصیه می شود تا حد امکان از سفر رفتن خودداری کنید. در این دوران بهتر است از غذاهای خانگی استفاده کنید.
شهرهای مختلف ایران دارای غذاهای سنتی و محلی خاصی هستند. این مقاله امکان پرداختن به تمام این غذاها را ندارد. به همین دلیل تنها به بخش کوچکی از غذاهای اصیل و سنتی ایران اشاره می کنیم.


برخی از غذاهای سنتی و اصیل در شهرهای مختلف :


- آذربایجان شرقی : کوفته تبریزی، کباب بناب، خورش آلو هویج
- اصفهان : بریان، خورش ماست، یخنی لوبیا
- قزوین : قیمه نثار، آش دوغ قزوینی
- گیلان : باقالاقاتق، میرزاقاسمی، ترشه تره
- کرمان : بزقورمه
-خوزستان : قلیه ماهی، سمبوسه، فلافل، نون چرب
- فارس : کلم پلو، دو پیازه، شیرازی پلو
- مازندران : خورش ناردون، مرغ شکم پر، کدوبره
- سیستان : دوغ پای
و....
در ادامه با تعداد کمی از غذاهای اصیل ایرانی آشنا می شویم.


- کباب کوبیده : معمولا به نام چلو کباب شناخته می شود. غذایی است که از محبوبیت بالایی در بین مردم برخوردار است. افرادی که به شهرهای مختلف کشور مسافرت می کنند و یا گردشگران خارجی علاقه زیادی به خوردن این غذا دارند. از انواع مختلف کباب می توان به کباب کوبیده، بختیاری، شیشلیک، کباب برگ و ... اشاره کرد.


- دیزی : این یک غذای اصیل ایرانی است که از گوشت، پیاز، نخود، لوبیا، رب، گوجه و دنبه تهیه می شود. دیزی را در دو مرحله نوش جان می کنند. در یک مرحله نان را در آب آن خرد می کنند و در مرحله بعد گوشت و حبوبات را به وسیله گوشت کوب می کوبند و همراه با نان و سبزی میل می کنند.


- قرمه سبزی : بعید است که در ایران کسی را پیدا کنید که قرمه سبزی دوست نداشته باشد. در این غذای لذیذ و سنتی، سبزی های مختلفی مانند گشنیز، تره، برگ چغندر، شنبلیله و اسفناج می ریزند. افراد از گوشت های مختلفی در تهیه قرمه سبزی استفاده می کنند. در آن می توان از گوشت قرمز تکه تکه شده ، گوشت مرغ و یا اردک استفاده کرد. شهرت این غذا به اندازه ای است که اولین شنبه آذر ماه با عنوان روز جهانی قرمه سبزی نامگذاری شده است.


- سبزی پلو با ماهی : نام این غذا با شب عید عجین شده است. پختن سبزی پلو با ماهی در شب عید تبدیل به یک سنت شده است.


- مرصع پلو : نوعی پلو است که در آن از انواع مغزها و میوه ها استفاده شده است. این امر باعث شده تا ظاهری رنگارنگ و جذاب داشته باشد. مغزها و میوه های مختلفی مانند پسته، بادام، زرشک، هویج، زعفران و پوست پرتقال شیرین در آن مورد استفاده قرار می گیرند.


- باقالی پلو : به عنوان یک پلوی مجلسی شناخته می شود که در آن از گوشت مرغ یا گوسفند استفاده می گردد. البته دستور اصلی این غذا، باقالی پلو با ماهیچه یا گوشت گردن می باشد.

آنچه در اینجا عنوان شد، تنها بخشی از غذاهای سنتی شهرهای ایران است. تقریبا تمام استان‌ها غذاهای خاص و لذیذ خود را دارند. علاوه بر این برخی از غذاهای سنتی و اصیل ایران در تمام شهرها مشترک هستند. از جمله این غذاها می‌توان به آبگوشت، فسنجان و ته‌چین اشاره کرد. گاهی، همین غذاها هم در شهرهای مختلف با ترکیبات و شیوه‌های متفاوتی پخته می‌شود.


غذاهای سنتی عمدتا با شرایط اقلیمی و حال و هوای مردم شهرهای مختلف هماهنگی دارند. بنابراین دو توصیه برای شما داریم؛ نخست اینکه سعی کنید سفرهای زیادی داشته باشید و دیگر اینکه در سفرهایتان غذاهای شهرهای مختلف را حتما امتحان کنید.