طرز تهیه هویج پلو

طرز تهیه هویج پلو، اگر شما طرفدار غذاهای شیرین هستید هویج پلو یکی از بهترین گزینه ها است و این غذا یکی از خوشمزه ترین غذاهای ایرانی است که از ترکیب هویج به همراه برنج تهیه می شود.

در تهیه هویج پلو می توانید از گوشت گوسفندی که به صورت قطعات خورشتی خرد شده اند استفاده کنید یا مرغ را به صورت ریش ریش در غذا بریزید.


مواد لازم برای هویج پلو


1- برنج سه پیمانه
2- پیاز دو عدد
3- هویج یک کیلوگرم
4- شکر نصف پیمانه
5- گوشت مرغ 500گرم
6- خلال پسته و خلال بادام دو قاشق غذاخوری
7- آبلیمو یک قاشق غذاخوری
8- زعفران یک قاشق سوپ خوری
9- زرشک نصفه پیمانه
10- زردچوبه، فلفل سیاه و نمک به مقدار لازم
11- خلال پوست پرتقال دو قاشق غذا خوری


دستور پخت هویج پلو


خلال های بادام را در یک کاسه بریزید مقداری آب به آن اضافه کنید و بگذارید تا مقداری نرم شوند و بعد یکی از پیازها را پوست بگیرید و به صورت نگینی خرد کنید و فعلا آن را کنار بگذارید، حال پوست هویج ها را با پوست کن بگیرید و آن ها را بشویید و با استفاده از یک رنده آنها را درشت رنده کنید. سپس یک قابلمه را با چند پیمانه آب پر کنید و روی اجاق گاز قرار دهید تا آب به جوش بیاید و تا، به جوش آمدن آب پیاز دیگری را پوست بگیرید و آن را به دو قاچ تقسیم کنید و به قابلمه اضافه کنید و به همراه پیاز، مقداری زعفران و مرغ را به قابلمه اضافه کنید و بعد از گذشت مدت زمانی که مرغ پخته شد آن را از قابلمه خارج کنید و بر روی تخته آشپزخانه به صورت قطعات ریز خرد کنید. حالا یک تابه را انتخاب کنید و درون آن روغن بریزید و بعد از آنکه کاملا داغ شد پیازهای نگینی شده را به آن اضافه کنید و بگذارید تا کمی تفت بخورند و بعد مرغ های خرد شده را به تابه اضافه کنید و با یکدیگر تفت دهید و بعد از اینکه کاملا تفت خوردند آنها را در یک بشقاب بریزید و کنار بگذارید. سپس هویج های رنده شده را در تابه ای که مرغ را تفت دادید بریزید و بگذارید کمی تفت بخورند و سپس کمی روغن به تابه اضافه کنید و به مقدار یک قاشق غذاخوری آبلیمو اضافه کنید و مقداری شکر، زعفران و زرشک به تابه اضافه کنید و خوب مواد را به هم بزنید و سپس زیر، اجاق گاز را خاموش کنید و به تابه خلال پوست پرتقال و خلال بادام را اضافه کنید و خوب به هم بزنید تا یکدست شوند البته توجه داشته باشید خلال پوست پرتقال از قبل شیرین شده است. حالا در این مرحله نوبت پخت برنج میرسد که بهتر است برنج را در یک صافی بریزید و آبکش کنید. قابلمه را با آب خالی بشویید و سپس روی حرارت قرار دهید تا خشک شود و سپس به قابلمه کمی، مقداری روغن اضافه کنید و با یک کفگیر مقداری از برنج را در کف قابلمه بریزید و در ادامه مقداری از مایه را به قابلمه اضافه کنید و همین روند را ادامه دهید تا مواد تمام شود فقط دقت کنید برنج حتما در لایه آخر ریخته شود.


نتیجه گیری


هویج پخته آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به هویج خام دارد و با پخته شدن آنتی اکسیدان ها اسید فنولیک(مواد مغذی گیاهی) افزایش پیدا می کند.