طرز تهیه میرزا قاسمی

طرز تهیه میرزا قاسمی، یکی از پر طرفدارترین غذاهای مازندران و گیلان است که در سراسر ایران این غذا محبوبیت خاصی دارد و به عنوان پیش غذا سرو می شود.

جالب است بدانید میرزا قاسمی توسط محمدقاسم خان والی حاکم رشت در زمان ناصرالدین شاه ابداع شد و به نام او اسم گذاری شد و این غذا در گیلان معمولا با برنج سرو میشود.


مواد لازم میرزا قاسمی


1-تخم مرغ دو عدد
2-فلفل سیاه و نمک به اندازه کافی
3-سیر چهار حبه
4-گوجه فرنگی دو عدد
5-روغن مایع به اندازه کافی
6-بادمجان شش عدد


طرز تهیه میرزا قاسمی


ابتدا بادمجان ها را داخل فر کباب می کنیم و بعد پوست آن ها کنده و سرهای بادمجان ها را جدا می کنیم، اگر از طعم کبابی آن خوشتان نمیاید می توانید بادمجان ها را سرخ کنید و بعد از کبابی کردن تمام بادمجان ها پوستشان را میگیریم و با گوشتکوب برقی آنها را خوب له میکنیم و می توانید در مخلوط کن بریزید. حال در قابلمه ای کوچک آب میریزیم و حرارت آن را زیاد می کنیم تا زود جوش بیاید آنگاه، گوجه فرنگی ها را در آن قرار می دهیم تا کمی نرم شوند و بتوانیم پوستشان را جدا کنیم. حالا وقتش است که سیرها را پوست بگیریم و با رنده ریز رنده می کنیم و داخل یک تابه مقداری روغن میریزیم و کمی صبر می کنیم تا داغ شود و سپس سیر رنده شده را در روغن تفت می دهیم، گوجه ها را خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم و با سیر تفت می دهیم و بادمجان پوره شده را به مواد تابه اضافه می کنیم و مجدد تفت می دهیم و مقداری فلفل سیاه و نمک روی مواد میریزیم و کمی تامل می کنیم تا آب مواد کاملا تبخیر شود. سپس در تابه ای کمی روغن میریزیم و تخم مرغ ها را در آن می شکنیم و به مواد میرزا قاسمی اضافه می کنیم و مواد را با هم مخلوط می کنیم و سپس در ظرف مورد نظر سرو می کنیم.


نتیجه گیری


میرزا قاسمی برای کسانی که قصد دارند وزن خود را کاهش دهند مفید است و سیر موجود در این غذا خاصیت آنتی بیوتیکی دارد و برای مبتلایان به چربی خون مناسب است.