وی پی ان چیست ؟

همانطور که در ابتدای متن اشاره کرده ایم ، استفاده از شبکه خصوصی مجازی یا وی پی ان سبب می شود که هیچ رد پایی از شما در فضای اینترنت برای شخص دیگر یا سرویس دهندگان اینترنت باقی نماند. اگر شما از افرادی هستید که روزانه زمان زیادی را برای استفاده از اینترنت صرف می کنید .

وی پی ان چیست ؟

وی پی ان چیست ؟

استفاده از VPN برای شما فوایدی را به همراه خواهد داشت؛ اولین فایده این  است که شما می توانید به صورت دورغین از یک کشور دیگر به فضای اینترنت دسترسی داشته باشد که معمولا این گزینه زمانی کاربرد دارد که شما نیاز به یک موضوع داشته باشید که نمی توانید از کشور خودتان به آن دسترسی داشته باشید. مثل شرایط فعلی تلگرام که برای کاربران ایرانی فیلتر شده است یا گوگل سرویسی مانند آنالیتیک که ایرانیان به آن دسترسی ندارند و مجبورند برای استفاده از آن به سراغ VPN بروند.

دومین فایده ی که استفاده از وی پی ان برای شما دارد ، رمزگذاری همه ی داده های ترافیکتان در فضای اینترنت می باشد. به این ترتیب تقریبا هیچ شخص دیگری نمی تواند رد پایی از جستجوهایتان را در اینترنت بدست بیاورد که می تواند یک هکر معمولی باشد یا سازمانی که قصد دارد از جستجوهایتان باخبر گردد و در نهایت شما می توانید امنیت بیشتری داشته باشید. البته فراموش نکنید که شما مجبور نیستید از وی پی ان استفاده کنید ولی در صورت عدم استفاده شما ، باید مواردی که در قسمت فوق ذکر کرده ایم را در نظر داشته باشید.

VPN چیست؟ در تعریفی ساده می توانیم اینگونه بگوییم که وی پی ان به جای اینکه شما را به یک فضای نا امن و شلوغ در اینترنت متصل کند شما را به یک شبکه خصوصی از اینترنت انتقال میدهد گه تنها به خودتان اختصاص دارد. وی پی ان ها به این صورت هستند که مکان یابی شما را با توجه به آی پی به جای وصل می کنند که اصلا به شما تعلق نداشته است. پس با توجه به این مورد می توانیم بگوییم که شما با استفاده کردن از VPN می توانید امنیت خودتان را در فضای اینترنت به وجود بیاورید.

وی پی ان

استفاده از VPN چه فواید و ضررهای برای ما داشته است؟
وی پی ان ها در سیستم ها و گوشی های شما قرار می گیرند و یک اتصال رمزگذاری شده را با متصل شدن به سرورهای سازنده به وجود می آورد و در نهایت لینک های مطمئن را به شما میدهند که شما می توانید بدون هیچ نگرانی از اینترنت به صورت عادی استفاده نمایید. ولی نباید فراموش کنید که به جای اینکه اطلاعات و تاریخچه وب گردی شما توسط ای اس پی خود شما قابل ردیابی باشد به واسطه سازندگان وی پی ان قابل دسترس می باشد. توصیه می شود که هیچ گاه به صورت صد در صد اعتماد نکنید و اینگونه تصور نکنید که کاملا به صورت ناشناخته در فضای اینترنت حضور داشته اید.